Вселенная сегодня


Новости космоса и астрономииВсемирное координированное время (UTC): Воскресенье, 21.10.2018, 20:57
Главная » Статьи » Реклама

Кремль vs Мінськ: Милі сваряться, або Приборкання норовливого?

рф білорусіяЯк повідомляє портал uzinform.com.ua: напередодні інформаційне агентство Regnum опублікувало матеріал, який у всіх сенсах тягне на сенсацію. Агентство, правда, без посилань на будь-які джерела, повідомило, що президент Білорусії Олександр Лукашенко нібито зібрався виводити республіку зі складу Євразійського економічного союзу (ЄАЕС), а також з членства в ОДКБ. Тим же інформагентством було заявлено, що Москва не буде проти, якщо Мінську раптом знадобилася реалізація саме такого варіанту розвитку подій.

Примітним фактом можна вважати те, що на тлі заяв «Регнум» матеріал з куди більш згладженими краями з'явився на сторінках газети «Известия». Причому приблизно в той же самий час - різниця в якісь півгодини. У ізвєстінському матеріалі йдеться про те, що президенти Росії і Білорусії обговорять питання енергетичної співпраці, зустрівшись в першій половині лютого. При цьому сама зустріч на момент підготовки статті не була узгоджена.

Кремль виступає приймаючою стороною, пропонуючи Олександру Лукашенко відвідати Росію 9 лютого, а Олександр Григорович, на зразок тієї норовливої нареченої, нічого не відповідає на пропозицію. І хочеться, і колеться: у білоруського лідера присутнє явне бажання і продемонструвати свою президентську жорсткість і «ні від кого» незалежність.

Всі ці інформаційні сплески виникли на тлі повідомлень в окремих ЗМІ, в яких було заявлено, що Росія мало не паркан на кордоні з Білоруссю зводити збирається. На підставі численних повідомлень, можна зробити висновок, що прикордонного управління ФСБ РФ дійсно створює на російсько-білоруській ділянці кордону прикордонну зону. Брянське, Смоленське і Псковське управління ФСБ розповсюдили повідомлення про те, що на прикордонних ділянках встановлюються попереджувальні знаки на в'їзді в прикордонну зону і встановлюються відповідні місця для в'їзду в неї осіб і транспорту. Відповідний документ (а це наказ директора Федеральної служби безпеки) в РФ вступає в силу з 7 лютого поточного року.

Можна собі уявити, як сукупність цих повідомлень і новин подіяла на пересічного читача, який ознайомився з тим, що було опубліковано в ЗМІ за останні кілька днів в плані російсько-білоруських відносин.

Середньостатистичний питання: невже дружбі прийшов кінець?

Однак краще з ситуацією розібратися детальніше, а не збирати, що називається, тільки «вершки», не роблячи спроби зазирнути в корінь. Для початку - про ту саму прикордонну зону. Так, прикордонна як би зона дійсно з'являється, ось тільки засоби масової інформації, які про неї написали, в основній своїй масі не спромоглися уточнити, а для кого конкретно вона буде діяти. На це питання відповідає Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації в Республіці Білорусь Олександр Суриков: "Союзна держава є, але вона складається з двох суверенних держав: Російської Федерації і Республіки Білорусь. Про це ніколи не треба забувати. У нас існує спільний консультативний орган по кордону, він постійно працює, тому що бувають невеликі суперечки, пов'язані з річками, озерами, це все звичайні дрібниці. Білорусь значно раніше поставила прикордонні стовпчики. За рішенням Федеральної служби безпеки, куди тепер входять прикордонники, ми поставили в цьому році стовпи, що позначають кордон держави. Це всього лише стовпи, які вказують кордон держави. Це не світлові лінії, паркани і т. д. Ніякі прикордонні обмеження не торкнуться ні громадян Росії, ні громадян Білорусії".

Але якщо обмеження, за словами Олександра Сурікова, росіян і білорусів не торкнуться, тоді інше питання: а з якою ж тоді метою? В принципі, відповідь тут напрошується сам собою - все це в зв'язку з різко збільшеними братніми почуттями президента Білорусії до громадян 80 держав, з якими Мінськом вводиться безвізовий режим з максимальним терміном безвізового перебування - 5 діб (у разі використання Національного аеропорту столиці Білорусії).

А це офіційний коментар російського посла: "Ми не говоримо, погано це чи добре, тому що, між іншим, в Росію в результаті розвитку двосторонніх відносин без віз сьогодні в'їжджають громадяни понад 100 країн. Ми, звичайно, не чіпаємо ні громадян Російської Федерації, ні Республіки Білорусь, а говоримо громадянам третіх країн, які в'їдуть в Білорусь на 5 днів, що ми будемо їх оглядати на прикордонному рубежі. Є ж всякі люди, є й терористичні організації. Нехай вони мають на увазі, що може підійти людина і запитати: «А ви звідки, громадянин?». Це превентивна міра для можливих перетинів кордону Російської Федерації і Республіки Білорусь громадянами третіх країн. Ще раз скажу: на білорусів і росіян це не поширюється".

Категория: Реклама | Добавил: universetoday (08.02.2017)
Просмотров: 710 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]